Δευτέρα 31 Αυγούστου 2009

Έχασε 3-1 η ΑΕΜ στη Λευκάδα

Ασύνδετη, με πολλά λάθη στην άμυνα, σημαντικά στελέχη της ενδεκάδας να έχουν παίξει το Σάββατο για το κύπελλο και να παίζουν και την Κυριακή, διαιτητές για γέλια(ο ένας επόπτης έπαιζε με σαγιονάρες!!!) και φυσιολογική ήττα της ΑΕΜ στη Λευκάδα από τον Τηλυκράτη με 3-1. Ένα πέναλτι, ένα απ' ευθείας φάουλ και ένα γκολ οφσάιντ τα τέρματα της Λευκάδας, με πέναλτι το γκολ του Γαβρίνα, μετά το 3-0. Ελπίζουμε ότι το φιλικό με Ατρόμητο Λάππα να είναι ένα δείγμα της αξίας της ομάδας, να δείξει αν υπάρχει ικανή 11άδα και ίσως καθορίσει και τις τελικές προοπτικές της ΑΕΜ στο Πρωτάθλημα Δ΄Εθνικής. Ο Γ. Ζήκος παρέταξε την ομάδα στο α΄ημίχρονο ως εξής: Γκασούκας, Μπαρμπαρούσης, Ταράτσας, Γατσώρης, Πασπαλιάρης, Τσάμης, Ζαμπαντιώτης, Καρτσακλής, Γιαννιώτης, Μ. Πλακίδας, Αποστολίδης, ενώ στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν και οι υπόλοιποι της αποστολής: Ζέρβας, Μπίρκος, Κορομηλάς, Μπαλάφας, Βαλτογιάννης, Μαντέλος Β., Χρ. Πλακίδας, Γαβρίνας.