Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011

Kρίμα: 2-1 έχασε η ΑΕΜ στο Λούρο

Σ' ένα παιχνίδι που ο διαιτητής της αναμέτρησης καθόρισε την έκβαση του, η ΑΕΜ ηττήθηκε με 2-1 από τον "κ.Μυριούνη" Ηπείρου. Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν ελάχιστες φάσεις από τις δύο ομάδες, ενώ στο δεύτερο μισό του πήρε κυριολεκτικά φωτιά. Οι κανονιέρηδες ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με δυνατό σουτ του Πλακίδα στο 47'. Στην συνέχεια όμως ανέλαβε δράση ο διαιτητής Ηπείρου και χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Λούρου. Μέτα από είκοσι λεπτά έδωσε πέναλτι, το οποίο χτυπήθηκε δυο φορές αφού στην πρώτη εκτέλεση μπήκαν στην περιοχή οι παίχτες του Θριάμβου και ο κ. Μυριούνης διέταξε επανάληψη. Στο 69' υπήρξε πεντάλεπτη διακοπή λόγω επεισοδίων.  Ο Μπόμπορης στo 76' διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Με το τέλος του αγώνα, η ομάδα της ΑΕΜ εξέφρασε τα παράπονα της, για τα σφυρίγματα του διαιτητή και τονίσε ότι αλλοίωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Ζάχος, Συμεωνίδης, Μπάλλας, Μπέλλος, Αβραμίδης, Βάλβης (65' Λέτσος), Σάννος, Τσιτσόπουλος, Ράπτης, Μπόμπορης, Ζάκκας.
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: Ζέρβας, Καρανίκας, Μπαρμπαρούσης, Ζαχαράκης, Ψηλός, Πασπαλιάρης, Τσάμης, Φλωρόπουλος (53' Παραγιουδάκης), Αγγέλης, Μαντζάνας (68' Μιχαλόπουλος), Πλακίδας.