Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Έτσι δεν πάμε πουθενά!!!

Σε ένα παιχνίδι που η ΑΕΜ είχε τις ευκαιρίες που δεν αξιοποίησε, σε συνδυασμό με λάθη στην άμυνα έφεραν το βαρύ 3-0, που κρατά την ΑΕΜ στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με 11 βαθμούς. Επόμενο παιχνίδι στο Μεσολόγγι με την Ένωση Ερμιονίδας, όπου θα κριθούν πολλά!!

89' γκολ 3-0 η Καλαμάτα με πέναλτι του Αθανασόπουλου. Το πέναλτι κέρδισε ο ίδιος ο Αθανασόπουλος όταν πήρε μια πάσα από τον Καλογερόπουλο, μπήκε στην περιοχή και τον ανέτρεψε ο Ζέρβας που πήρε και κίτρινη κάρτα.

85' Αποχωρεί και αποθεώνεται ο Καλαντζής, στη θέση του ο Αθανασόπουλος.

81' Μεγάλη ευκαιρία η Καλαμάτα. Πάσα του Καλανατζή στον Καλογερόπουλο που μέσα από την περιοχή σούταρε άουτ.

80' Κίτιρνη στον Λιόλιο.

73' Κίτρινες σε Σαραντόπουλο και Τσιμικλή.

69' Μεγάλη ευκαιρία το Μεσολόγγι με τον Καβαλάρη να πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ και τον Ρηγανά να πέφτει στην δεξιά του γωνία και να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

62' Κόρνερ του Μιχαλόπουλου, κεφαλιά του Δενδρινού, πάνω στην γραμμή απόκρουσε δύσκολα ο Ρηγανάς.

60' Ντεμπούτο κάνει ο Νίκος Λιόλιος που μπαίνει στο ματς ως αλλαγή στη θέση του Ηλιόπουλου.

53' Δοκάρι το Μεσολόγγι με σουτ του Σαραντόπουλου.

51' Ο Καλαντζής με ωραία προσπάθεια απέφυγε ένα αντίπαλο αμυντικό, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ πέτυχε το 2-0.

51 γκολ 2-0 ο Καλαντζής

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Ημίχρονο 1-0. Η Καλαμάτα δεν έχει εντυπωσιάσει επιθετικά ενώ έχει και κάποια προβλήματα στην άμυνα. Ωστόσο το γκολ του Πούτση στο 25' έχει βάλει τις βάσεις για την νίκη.

44' Σέντρα του Μπαλαούρη από δεξιά, ο Τσόπελας έκοψε με κεφαλιά προ του Τσιούνη, η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα αλλά ο Ρηγανάς έπεσε και μπλόκαρε.

42' Κίτρινη στον Μπαλαούρη, δεύτερη στο ματς καθώς έχει δεχθεί κάρτα και ο Πούτσης στο 34'.

38' Βαθιά μπαλιά στον Τσιούνη που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμνυνα της Καλαμάτας και έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

25' Σε φάση διαρκείας στην περιοχή, ο Τσιμικλής έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικού και στρώθηκε στον Θοδωρή Πούτση, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με σουτ πέτυχε το 1-0.

25 γκολ 1-0

24' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Χρήστου Καλαντζή όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

22' Επικίνδυνο σουτ του Μιχαλόπουλου, απόκρουσε σε κόρνερ ο Ρηγανάς.

20' Με το Μεσολόγγι αγωνίζεται ο Μεσσήνιος Αγγελος Σαραντόπουλος που πέρυσι έπαιζε στην Καλαμάτα.

17' Πρώτο σουτ για την Καλαμάτα με τον Ζαχαρόπουλο, η μπάλα λίγο άουτ.

15' Λάθος της άμυνας της Καλαμάτας, σουτ του Μιχαλόπουλου όμως μπλπόκαρε ο Ρηγανάς.

12' Πιο δυνατά έχει μπει στο ματς η Καλαμάτα που ψάχνει ένα γρήγορο γκολ